Aktywność ruchowa na odchudzanie

 

Aktywność ruchowa na odchudzanie.

Narty na odchudzanie.

Aktywność ruchowa na odchudzanie jest niezbędna jeśli chcesz na dobre pozbyć się zbędnych kilogramów. Myślę jednak, że ważne jest aby dopasować swoja aktywność fizyczną do swojego charakteru, wieku, wagi oraz stanu zdrowia. Na blogu prezentowałem różne rodzaje sporu na odchudzanie.

aktywność ruchowa na odchudzanie.

Raczej nie wyobrażam sobie, żeby mężczyzna lub kobieta po 60 roku życia katowali się na siłowni cz też rowerku stacjonarnym(choć nie wyklucza, że są takie osoby). Dlatego rodzaj sportu powinien być dopasowany do wieku i możliwości danej osoby.

Moja rada jest taka dla osób w wieku podeszłym polecam spacer z kijkami trekkingowymi lub pływalnie. O spacerze nordyckim czyli spacerze z kijkami pisałem we wpisie: Nordic walking na odchudzanie. Natomiast o pływaniu pisałem we wpisie: Pływanie na odchudzanie .

  • Młodym ludziom polecam fitness, aerobik dla kobiet, a dla mężczyzn rowerek lub siłownie. Przeczytaj także wpis: Odchudzanie na rowerze

Młodym matką polecam codzienna gimnastykę wystarczy już 45 minut codziennie, a pierwsze efekty bedą widoczne juz po miesiącu.Na blogu pisałem także o diecie dla Matek we wpisie: Dieta Matek Nie jest wskazane nadmierne forsowanie się wystarczy, że będziemy aktywni 2-3 razy w tygodniu. Wysiłek fizyczny należy wykonywać na odpowiednim pulsie.