Dieta jaglana

Dieta jaglana.

Kasza jaglana.

Dieta jaglana to jedna z najzdrowszych kuracji odchudzających. Sama kasza zawiera sporo witamin. I posiada wiele właściwości odżywczych i mikroelementów. Dlaczego jemy tak mało kaszy każdego dnia ? To proste. Nie wiemy jak przyrządzić kaszę. A to wcale nie jest skomplikowane. Kasza jaglana jest równie pyszna co makaron czy ryż. A warto ją włączyć do swojego codziennego menu. Dla zdrowia, lepszego samopoczucia. Ale też po to by schudnąć.

Szczególnie popularna jest dieta jaglana 14 dniowa.

– Dieta jaglana to kuracja która nie zawiera glutenu. Poza tym kasza zawiera krzemionkę która poprawia jakość skóry i włosów. I takie witaminy jak: żelazo, wapń, fosfor.

Oprócz tego zawiera antyoksydanty. Szczególnie ważne dla osób które chcą uniknąć choroby nowotworowej. Antyoksydanty likwidują wolne rodniki w organizmie.

Poza tym kasza jaglana świetnie oczyszcza organizm z toksyn. Szczególnie polecana jest dla osób które piją i palą. Bo dzięki swoim właściwością. Kasza jaglana usuwa z organizmu toksyny nagromadzone. Przez te używki. Ale nie tylko. Dieta jaglana mogą stosować również inne osoby.

Ile trwa dieta jaglana.

Od 3 do 14 dni tyle właśnie trwa dieta jaglana. Wszystko zależy od tego jak długo możesz być na diecie.

Cała dieta jaglana polega na tym, aby każdego dnia jeść kasze. Najlepiej pięć razy dziennie.

Jak przygotować kaszę ?

Przygotuj szklankę kaszy. I wsyp ją garnka z wodą.  Dolej 3 szklanki wody. Dla smaku można również doprawić taką kaszę. Kasza gotuje się pod przykryciem około 20 minut. Do kaszy można dodać bakalie, orzechy. Przypominam, że za każdym razem zanim wstawimy kaszę na ogień. Żeby ją wcześniej umyć.

•  Dieta jaglana może być również wstępem do innej diety. Tak zwaną dietą przygotowującą do właściwej kuracji odchudzającej. I wtedy dieta jaglana trwa od 1 do 3 dni.

Kasza jaglana jest zbożem zasadotwórczym. I równoważy sytuacje jeśli ktoś je w dużych ilościach mięso, słodycze i nabiał.

Dieta jaglana oczyszcza jelita i wątrobę.

Aha pamiętajcie. Do kaszy nie dodawajcie takich przypraw. Które zaostrzają apetyt czyli np. papryka, pieprz. Tylko łagodne przyprawy. Podkreślające smak potrawy. Te przyprawy które zaostrzają apetyt. Sprawią, że zjesz więcej jedzenia.

Ja dietę jaglaną poleciłem mojej znajomej. Która szukała diety oczyszczającej. W pierwszej chwili jak jej powiedziałem. O kaszy jaglanej to nie była zbyt zadowolona. Mówiła „taką papkę mam jeść. W dodatki bez smaku..”. Jednak po kilku dniach była zachwycona efektami diety. Jak sama mówiła dieta jaglana nie tylko oczyściła organizm. Poprawił się jej wygląd skóry. Znikły przebarwienia na skórze. Ale też dieta jaglana poprawia samopoczucie.

Trzeba pamiętać, żeby w czasie diety pić wodę mineralną niegazowaną. Najlepiej od 1,5 do 2 litrów wody dziennie. Zrezygnować należy z kawy i herbaty mocnej. Zamiast tego można pić zieloną i czerwoną herbatę.

Najlepiej jeśli dieta jaglana jest przeprowadzana dwa razy w roku. Wiosną i jesienią. Wtedy jest najlepszy czas na odchudzanie i oczyszczanie organizmu. Wiosną następuje oczyszczenie organizmu z toksyn. Nagromadzonych zimą. A z reguły gromadzą się przez święta. I przez to, że jemy tłustsze posiłki ze względu na mróz. Natomiast jesienią dieta jaglana. Oczyszcza organizm toksyn nagromadzonych latem.

Dieta jaglana nie zawiera GLUTENU.

Osób uczulonych na gluten jest bardzo wiele. Wiele osób nie zdaje sobie z tego nawet sprawy. Czasami objawy są mniej. Lub bardziej widoczne. Z reguły osoby uczulone. Różnice odczuwają jak przestaną jeść produkty zawierające gluten. O innym zbożu bezglutenowym. Pisałem we wpisie: Komosa ryżowa na odchudzanie

Kasza jaglana uznawana jest za jedną z najzdrowszych kasz. Zawiera lecytynę. Która poprawia zapamiętywanie. I pracę mózgu. Wpływa również na odpowiedni poziom cholesterolu we krwi.

Zawiera również spore ilości białka. Warto podkreślić, że kasza jaglana nie powoduje wzdęć w żołądku.

Przykładowe śniadanie – dieta jaglana.

Kasza jaglana z bakaliami. Taki posiłek zawiera około 350 kcal. Dużo, mało kalorii. Trudno jest to powiedzieć. Bo śniadanie ma sycić. I dostarczać energii na cały dzień. Zwłaszcza że dla wielu osób. Kolejnym posiłkiem jest dopiero obiad. Takie śniadanie to prawdziwa dawka wielu cennych. Dla organizmu witamin i właściwości odżywczych. Zwłaszcza dla osób które uczą się. Lub pracują (umysłowo) w biurze. I potrzebuje odpowiedniej diety.

Można ją również jeść na słodki. Z dodatkiem cynamonu. Z jabłkami lub bakaliami.

Wiele osób nie je kaszy jaglanej na co dzień. Bo po prostu nie wiedzą jak ją podawać. Wystarczy jeść kasze na obiad. I zastąpić ziemniaki czy makaron kaszą. Moja babcia dodawała ją do gołąbków i jako farsz do pierogów. Można ją również podawać na z sosem. Wszystko zależy od tego upodobań. (Przepisy na Pages 2 na dole strony)